DLA ROLNIKA

DLA ROLNIKA

Prowadzisz gospodarstwo rolne i chcesz produkować darmowy prąd z promieni słonecznych dzięki fotowoltaice? Mamy dla Ciebie innowacyjne rozwiązanie – preferencyjny kredyt dla rolników, dzięki któremu zapewnisz w swoim gospodarstwie w pełni ekologiczną energię elektryczną!
Minimum formalności
Wiele korzyści
Najniższe oprocentowanie
Co może zyskać polski rolnik?

Poza oczywistymi korzyściami w postaci niezależności energetycznej i redukcji kosztów zużywanego prądu (a więc oszczędności, które można zainwestować w dalszy rozwój gospodarstwa) zysków z wdrożenia rozwiązań fotowoltaicznych w gospodarstwie rolnym jest więcej. Jedną z najbardziej interesujących możliwości jest poszerzenie profilu działalności o produkcję zielonej, ekologicznej energii za pośrednictwem paneli fotowoltaicznych umieszczonych na dachach budynków gospodarczych oraz na gruntach wyłączonych z produkcji rolnej. Można także zwiększyć konkurencyjność własnych produktów, promując je jako wytworzone z użyciem zielonej energii.

Ulga w podatku rolnym

Fotowoltaika dla rolników oznacza także możliwość uzyskania ulg podatkowych. Każdy rolnik, który płaci podatek VAT, ma prawo do odliczenia go w całości, dzięki czemu odzyskuje 23% poniesionych kosztów. Dodatkowo dostępna jest ulga inwestycyjna dla rolników, którzy wykonują inwestycje ekologiczne – jest to kolejne 25%, odliczane od podatku gruntowego. Co bardzo ważne, tę ulgę można rozliczać nawet przez kolejnych 15 lat, co przekłada się na znacznie szybszy zwrot kosztów inwestycji w instalację fotowoltaiczną.

 

Poznaj proces inwestycji

1.Bezpłatna wycena

Pierwszym krokiem będzie poznanie twojego zapotrzebowania na prąd i jej określenie co do mocy, tak aby inwestycja zwróciła ci się w przeciągu kilku lat.

2. Twoja decyzja

My przygotujemy najlepsze rozwiązanie dla twojego domu, ale to do ciebie należy decyzja.

3. Projekt

Po zaakceptowaniu projektu, przechodzimy do transportu materiałów i zgłoszenia Państwa do zakładu, aby parę dni po montażu zakład wymienił Państwu licznik.

4. Profesjonalny i ekspresowy montaż nawet w 7 dni!

Twoja instalacja zostanie wykonana przez certyfikowanych naszych instalatorów, przed i po wykonamy dokumentację techniczną i fotograficzną. Po montażu zostaną przekazane Państwu dokumenty,gwarancje.

5. Wspólne wypełnianie dotacji

Wspólnie pomożemy wypełnić dotację abyście Państwo ekspresowo ją dostali.

6. Posiadasz już swoją elektrownię, więc chroni Cię ona przed przyszłymi podwyżkami prądu!

Pytania

Dlaczego nas wybierzesz?

Jesteśmy w branży już 15 lat, mamy główną siedzibę w Krakowie, nasi klienci posiadają obsługę premium. Zrobimy wszystko za Ciebie. Ponadto, wszystkie materiały są certyfikowane i kupowane z Polski. W razie awarii przyjedziemy i rozwiążemy problem.
Stosujemy tylko moduły wysokiej jakości, oparte na technologi ogniw połówkowych half cut 335W, 340W,370W

Po jakim czasie od momentu umowy zostanie wykonany montaż?

Posiadamy swoje ekipy, jesteśmy w stanie wykonać montaż wraz ze zgłoszeniem energetycznym w ciągu 7 dni. Wniosek programu mój prąd zostanie zrealizowany w ciągu 7 dni od dostarczenia przez Państwa kompletu dokumentów.

Jakie panele fotowoltaiczne oferujemy?

Naszymi głównymi modułami są moduły monokrystaliczne JASOLAR, SHARP, w technologii half-cut 340W

Gdzie można zrealizować umowę?

Zapraszamy do naszej głównej siedziby w Krakowie, ul kąpielowa 10, 30-434 Kraków lub kontakt do naszych handlowców pod numerem infolinii 12 264 10 11. Również pod adresem mailowym fotowoltaika@ekopolska.eu

Czym są ogniwa fotowoltaiczne?

Ogniwa fotowoltaiczne to płytki krzemowe, które zamieniają promienie światła na energię elektryczną. Krzem – mały pierwiastek o dużej mocy, zbiera i przetwarza promienie światła z całej powierzchni paneli.

Ile energii produkują panele fotowoltaiczne?

Roczny uzysk energii to 1000 kWh z 1 kWp, ale wiele zależy od umiejscowienia i nasłonecznienia paneli.

Jak promienie słońca zamieniają się w energię?

Promienie słoneczne padają na płytki krzemowe znajdujące się na Twoich panelach słonecznych i są przekształcane na energię. Najnowocześniejsze urządzenia techniczne (inwertery) zamieniają ją w prąd dla Twojej rodziny!

Jak magazynować energię?

Najlepszym i najbardziej opłacalnym magazynem energii jest sieć elektroenergetyczna. Nadwyżka wyprodukowanej przez Ciebie energii trafia właśnie do niej. Dzięki aktualnym zasadom rozliczeń energii w razie potrzeby możesz odebrać z niej swój prąd w 80% za darmo. Dzięki dwukierunkowemu licznikowi wiesz, ile oszczędzasz.

Co się dzieje jeśli nie ma słońca?

Panele produkują energię nawet w pochmurne i deszczowe dni, jednak twoja instalacja fotowoltaiczna jest najbardziej wydajna w słoneczne dni.

Co się dzieje z energią, której nie wykorzystam?

Energia wraca do sieci – Twojego naturalnego akumulatora. W razie potrzeby możesz odebrać z niej aż swój prąd w 80% za darmo. Dzięki dwukierunkowemu licznikowi wiesz, ile oszczędzasz. Z domową instalacją fotowoltaiczną wspierasz ochronę środowiska naturalnego, zmniejszając udział energii np. z kopalni węglowych.

Czy panele fotowoltaiczne produkują energię w zimie?

Panele produkują energię cały rok, niezależnie od pogody. Jak podaje Greenpeace, w czasie krótszym niż 30 minut słońce dostarcza na naszą planetę więcej energii, niż wynosi jej konsumpcja w ciągu całego roku. Pokrycie panelami fotowoltaicznymi fragmentu Sahary wielkości województwa dolnośląskiego zaspokoiłoby potrzeby energetyczne całej Europy.

Nastąpiła przerwa w dostawie energii elektrycznej, czy moja instalacja działa i produkuje prąd?

Twoja instalacja fotowoltaiczna jest podłączona do sieci energetycznej, do której oddaje nadwyżkę wyprodukowanego prądu. Ze względów bezpieczeństwa, gdy jest przerwa w dostawie energii elektrycznej, inwerter (falownik) wyłącza instalację i hamuje produkcję. Gdyby tak się nie stało, a w pobliżu Twojego domu trwałyby prace serwisowe sieci, istniałoby ryzyko porażenia prądem.

Kraków

ul. Kąpielowa 10, 30-434 Kraków

tel. (+48 12) 264 10 10 fotowoltaika@ekopolska.eu

Skawina

ul. Kopernika 9A, 32-050 Skawina
tel./fax 12 291 21 08 skawina@ekopolska.eu

Skontaktuj się

ze specjalistami EKO-POLSKA