DLA BIZNESU

DLA BIZNESU

Czysta energia bez obciążenia kredytem!

Leasing systemu fotowoltaicznej to rozwiązanie, które pozwala, dzięki pracy i produkcji energii, pozwala na samoistne finansowanie kosztów instalacji.
Leasing umożliwia wliczenie całego płaconego przez leasingobiorcę czynszu leasingowego w koszty uzyskania przychodu, co znacznie skraca okres zwrotu inwestycji. 

Najszybciej zwracająca się inwestycja na rynku! Dostępna od stycznia 2019 roku ulga termomodernizacyjna obejmuje także przedsiębiorców-podatników PIT, o ile instalacja fotowoltaiczna jest montowana na jednorodzinnym budynku mieszkalnym, którego dany przedsiębiorca jest właścicielem lub współwłaścicielem. Dodatkową korzyścią, która znacząco zwiększa opłacalność, jest możliwość amortyzacji firmowej mikroelektrowni fotowoltaicznej do wysokości 25% poniesionych kosztów. Taka amortyzacja kosztów, odpisana od podstawy opodatkowania znacznie skraca okres zwrotu inwestycji.

Rata leasingu niższa niż Twój obecny rachunek za prąd Wysokość inwestycji firmy w fotowoltaikę jest bezpośrednio uzależniona od jej zapotrzebowania energetycznego, ale nawet w przypadku przedsiębiorstw relatywnie małych trzeba zakładać koszty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. To kwota, na którą każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić, gdyż wiele banków oferuje możliwość leasingu instalacji fotowoltaicznej. W efekcie takiego finansowania inwestycji generowane oszczędności są na tyle duże, że często miesięczna rata leasingowa jest znacznie niższa, niż dotychczasowe rachunki za prąd.

Kompleksowość

Fachowa obsługa

Najlepsze rozwiązania

Szybko i sprawnie

Leasing instalacji fotowoltaicznej

Podpisując umowę realizacji inwestycji z EKO POLSKA otrzymujecie Państwo możliwość sfinansowania instalacji fotowoltaicznych na korzystnych warunkach, w procedurze uproszczonej, za pomocą leasingu operacyjnego. Dzięki tej formie finansowania, w połączeniu z tarczą podatkową, inwestycja spłacana może być z bieżącej produkcji energii i dzięki temu przyniesie wymierne korzyści finansowe już w pierwszych miesiącach działania.

Korzyści z leasingu instalacji fotowoltaicznej dla Państwa firmy:
Zakup i budowę instalacji fotowoltaicznej można sfinansować bez angażowania własnych środków. Raty leasingowe zastępują jednorazowe koszty nabycia elektrowni słonecznej.
Leasing pozwala przedsiębiorcy zmniejszyć obciążenia podatkowe. Każda miesięczna rata oraz cała opłata wstępna jest kosztem uzyskania przychodu – raty leasingowe zmniejszają podstawę do opodatkowania podatkiem dochodowym, a więc i podatki przedsiębiorcy.
Miesięczne oszczędności w firmie, z tytułu produkcji własnej energii elektrycznej, mogą pokrywać ratę leasingu! Po okresie leasingu – całość wyprodukowanej energii stanowić będzie czysty zysk!
Leasing elektrowni słonecznej pozwala przedsiębiorcy rozłożyć podatek VAT na raty. Zakup instalacji fotowoltaicznej ze środków własnych lub za pomocą kredytu bankowego powoduje, że VAT musimy rozliczyć jednorazowo.
Leasing operacyjny nie jest uwidaczniany jako zobowiązanie w bilansie leasingobiorcy, nie powiększa zadłużenia i pomaga zwiększyć płynność finansową.
Co miesiąc firma otrzymuje jedynie fakturę do zaksięgowania i nie musi prowadzić ewidencji środków trwałych, amortyzacji czy inwentaryzacji.

Masz pytania? Udzielimy wyczerpujących odpowiedzi,

NAPISZ lub ZADZWOŃ

INFOLINIA FOTOWOLTAICZNA 12 264 10 11

KONTAKT MAILOWY fotowoltaika@ekopolska.eu

Poznaj proces inwestycji

1.Bezpłatna wycena

Pierwszym krokiem będzie poznanie twojego zapotrzebowania na prąd i jej określenie co do mocy, tak aby inwestycja zwróciła ci się w przeciągu kilku lat.

2. Twoja decyzja

My przygotujemy najlepsze rozwiązanie dla twojego domu, ale to do ciebie należy decyzja.

3. Projekt

Po zaakceptowaniu projektu, przechodzimy do transportu materiałów i zgłoszenia Państwa do zakładu, aby parę dni po montażu zakład wymienił Państwu licznik.

4. Profesjonalny i ekspresowy montaż nawet w 7 dni!

Twoja instalacja zostanie wykonana przez certyfikowanych naszych instalatorów, przed i po wykonamy dokumentację techniczną i fotograficzną. Po montażu zostaną przekazane Państwu dokumenty,gwarancje.

5. Wspólne wypełnianie dotacji

Wspólnie pomożemy wypełnić dotację abyście Państwo ekspresowo ją dostali.

6. Posiadasz już swoją elektrownię, chroni Cię ona przed przyszłymi podwyżkami prądu!

Pytania

Dlaczego nas wybierzesz?

Jesteśmy w branży już 15 lat, mamy główną siedzibę w Krakowie, nasi klienci posiadają obsługę premium. Zrobimy wszystko za Ciebie. Ponadto, wszystkie materiały są certyfikowane i kupowane z Polski. W razie awarii przyjedziemy i rozwiążemy problem.
Stosujemy tylko moduły wysokiej jakości, oparte na technologi ogniw połówkowych half cut 335W, 340W,370W

Po jakim czasie od momentu umowy zostanie wykonany montaż?

Posiadamy swoje ekipy, jesteśmy w stanie wykonać montaż wraz ze zgłoszeniem energetycznym w ciągu 7 dni. Wniosek programu mój prąd zostanie zrealizowany w ciągu 7 dni od dostarczenia przez Państwa kompletu dokumentów.

Jakie panele fotowoltaiczne oferujemy?

Naszymi głównymi modułami są moduły monokrystaliczne JASOLAR, SHARP, w technologii half-cut 340W

Gdzie można zrealizować umowę?

Zapraszamy do naszej głównej siedziby w Krakowie, ul kąpielowa 10, 30-434 Kraków lub kontakt do naszych handlowców pod numerem infolinii 12 264 10 11. Również pod adresem mailowym fotowoltaika@ekopolska.eu

Czym są ogniwa fotowoltaiczne?

Ogniwa fotowoltaiczne to płytki krzemowe, które zamieniają promienie światła na energię elektryczną. Krzem – mały pierwiastek o dużej mocy, zbiera i przetwarza promienie światła z całej powierzchni paneli.

Ile energii produkują panele fotowoltaiczne?

Roczny uzysk energii to 1000 kWh z 1 kWp, ale wiele zależy od umiejscowienia i nasłonecznienia paneli.

Jak promienie słońca zamieniają się w energię?

Promienie słoneczne padają na płytki krzemowe znajdujące się na Twoich panelach słonecznych i są przekształcane na energię. Najnowocześniejsze urządzenia techniczne (inwertery) zamieniają ją w prąd dla Twojej rodziny!

Jak magazynować energię?

Najlepszym i najbardziej opłacalnym magazynem energii jest sieć elektroenergetyczna. Nadwyżka wyprodukowanej przez Ciebie energii trafia właśnie do niej. Dzięki aktualnym zasadom rozliczeń energii w razie potrzeby możesz odebrać z niej swój prąd w 80% za darmo. Dzięki dwukierunkowemu licznikowi wiesz, ile oszczędzasz.

Co się dzieje jeśli nie ma słońca?

Panele produkują energię nawet w pochmurne i deszczowe dni, jednak twoja instalacja fotowoltaiczna jest najbardziej wydajna w słoneczne dni.

Co się dzieje z energią, której nie wykorzystam?

Energia wraca do sieci – Twojego naturalnego akumulatora. W razie potrzeby możesz odebrać z niej aż swój prąd w 80% za darmo. Dzięki dwukierunkowemu licznikowi wiesz, ile oszczędzasz. Z domową instalacją fotowoltaiczną wspierasz ochronę środowiska naturalnego, zmniejszając udział energii np. z kopalni węglowych.

Czy panele fotowoltaiczne produkują energię w zimie?

Panele produkują energię cały rok, niezależnie od pogody. Jak podaje Greenpeace, w czasie krótszym niż 30 minut słońce dostarcza na naszą planetę więcej energii, niż wynosi jej konsumpcja w ciągu całego roku. Pokrycie panelami fotowoltaicznymi fragmentu Sahary wielkości województwa dolnośląskiego zaspokoiłoby potrzeby energetyczne całej Europy.

Nastąpiła przerwa w dostawie energii elektrycznej, czy moja instalacja działa i produkuje prąd?

Twoja instalacja fotowoltaiczna jest podłączona do sieci energetycznej, do której oddaje nadwyżkę wyprodukowanego prądu. Ze względów bezpieczeństwa, gdy jest przerwa w dostawie energii elektrycznej, inwerter (falownik) wyłącza instalację i hamuje produkcję. Gdyby tak się nie stało, a w pobliżu Twojego domu trwałyby prace serwisowe sieci, istniałoby ryzyko porażenia prądem.

Kraków

ul. Kąpielowa 10, 30-434 Kraków

tel. (+48 12) 264 10 10 fotowoltaika@ekopolska.eu

Skawina

ul. Kopernika 9A, 32-050 Skawina
tel./fax 12 291 21 08 skawina@ekopolska.eu

Skontaktuj się

ze specjalistami EKO-POLSKA